Späť na zoznam

Inovácie na realitnom trhu v čase Koronakrízy

Virtuálne prehliadky


Moderná technológia Matterport si v našej spoločnosti našla svoje miesto už pred niekoľkými rokmi. Každý klient ocenil možnosť navštíviť nehnuteľnosť prostredníctvom virtuálnej prehliadky z pohodlia domova. Práve virtuálna realita nám dovolila posunúť tieto možnosti na novú úroveň, a ponúknuť tak naozaj živé obhliadky aj prostredníctvom okuliarov s rozšírenou realitou. Táto technológia našla svoje využitie najmä počas prvých týždňov pandémie, kedy to bol jediný spôsob, ako si bezpečne obhliadnuť nehnuteľnosť.


Predaj na diaľku


Na virtuálne prehliadky nadväzuje aj ďalšia inovácia, a to predaj nehnuteľnosti na diaľku. Verili by ste, že nehnuteľnosť sa dá predať aj bez absolvovania skutočnej prehliadky, len na základe tej virtuálnej? A dokonca zahraničnému klientovi? S nástupom protiepidemiologických opatrení sme sa aj my rozhodli minimalizovať osobný kontakt medzi kupujúcim a predávajúcim, na čo nadviazalo niekoľko úspešných realitných obchodov zrealizovaných „na diaľku“.


Vyšší počet exkluzívnych zmlúv


Exkluzívna zmluva je skvelým spôsobom pre predávajúceho, ako zveriť všetky starosti a zodpovednosť za úspešný predaj nehnuteľnosti do rúk makléra. Realitné kancelárie, ktoré majú tento typ spolupráce v ponuke (samozrejme, patríme medzi ne), tak dokážu absolvovať aj všetky obhliadky bez prítomnosti majiteľa. Túto službu primárne využívajú predávajúci, ktorí nemajú čas riešiť čokoľvek okolo predaja nehnuteľnosti. Počas Koronakrízy ju využilo ešte viac klientov, ktorí chceli celý predaj len pozorovať a nechať všetko na makléra.


Online komunikácia


Videohovory, dostupnosť internetu a rôzne komunikačné kanály nám v dnešnej dobe umožnili komunikovať napríklad so staršími členmi našej rodiny bez toho, aby sme ich ohrozili. Tieto technológie nám dovolili komunikovať s potenciálnymi kupujúcimi, ale aj s predávajúcimi klientmi bezpečne a bez ohrozenia vírusovou epidémiou

blog

Bloger: Alexandra Patáková

Dátum: 20.07.2020

 ,

Späť na zoznam